CO I GDZIE NA MAZOWSZU - TEGO NIE WIEDZIELIŚCIE

mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-1W dniu 5 września w siedzibie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odbyła się konferencja prasowa prezentująca nowe funkcjonalności portalu turystycznego Mazowsze.travel, które powstały we współpracy z firmą Coigdzie.pl. W konferencji jako goście uczestniczyli Wiesław Raboszuk - wicemarszałek województwa mazowieckiego oraz Konrad Telakowiec - pomysłodawca bazy danych coigdzie.pl.


Począwszy od września br. w portalu Mazowsze.travel w zakładce wydarzenia można skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej i codziennie aktualizowanej bazy około 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki, które odbywają się na terenie Warszawy i całego Mazowsza.

Projekt jest realizowany we współpracu z firmą CoiGdzie.pl, która w 2009 roku jako pierwsza uruchomiła taką ogólnopolską bazę danych i jest największym agregatorem danych o nadchodzących wydarzeniach w Polsce. Firma działa w standardzie B2B specjalizując się w stałym doskonleniu swojego produktu, ale udostępnia go wyłacznie przez partnerów.

Dla ułatwienia przeszukiwania mazowieckiej bazy nadchodzących imprez zostały one uporządkowane według kategorii: muzyka, z dziećmi, sport i motoryzacja, plenerowe, rozrywka, film i teatr, kultura, wszystkie.

Jak podkreśliła Dorota Zbińkowska, dyrektor biura MROT: „Podpisaliśmy z coigdzie.pl umowę pilotażową, do końca roku. Koszty, stosunkowo niewielkie poniosła w całości MROT. Przy wyborze imprez i wydarzeń na Mazowszu skupiliśmy się na tych, które w największym stopniu mogą zainteresować mieszkańców Warszawy i turystów odwiedzających region. Pomineliśmy imprezy repertuarowe. Liczymy, że liczba użytkowników wchodzących na naszą stronę osiągnie 25 tys. miesięcznie, zaś pod koniec roku osiągniemy o 200 proc. więcej wejść niż w sierpniu tego roku."

Obecny na konferencji Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego, powiedział m.in.: „Na Mazowszu funkcjonuje 29 instytucji kulturalnych. Zdajemy sobie doskonale sprawę, jak bardzo turystyka związana jest z kulturą, jak wiele imprez i spotkań turystycznych odbywa się właśnie w instytucjach kulturalnych.
W ostatnich 20 latach samorząd wojewódzki wydał na remonty, renowację a czasami na odbudowę od fundamentów obiektów zabytkowych, wydał 600 mln złotych. Kolejne 15, mld złotych przeznaczono na ten sam cel, pochodziły one m.in. z dotacji unijnych (ponad połowa).
Obiekty te w znaczący sposób wzbogaciły atrakcyjność turystyczną Mazowsza.”

Konrad Telakowiec, pomysłodawca bazy z firmy CoiGdzie.pl, dodał: „W ogólnopolskiej bazie danych coigdzie.pl co miesiąc agreguje się ponad 20 000 pozycji codziennie aktualizowanych, 100 proc. rekordów posiada współrzędne geograficzne, 85 proc. rekordów posiada dokładny opis imprezy, 90 proc. rekordów posiada link do strony organizatora, zaś 90 proc. rekordów posiada ilustrację. Ponad 20 osób pracuje nad aktualizacja danych, dodatkowo wszyscy nasi partnerzy informują nas o ewentualnych zmianach terminów lub programów.

Dane do bazy zbierane są w trojaki sposób:
- Tradycyjny – 50 proc. danych jest wprowadzane przez naszych pracowników.
- 10 proc. wprowadzają najwięksi organizatorzy imprez
- 40 proc. zbierane jest przez aplikacje, które skanują polski internet.”


mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-3

mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-4

mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-5

mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-6

mrot-konferencja-prasowa-coigdzie-20180905-8
Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress
Źródło wypowiedzi: www.WaszaTurystyka.pl