MAZOWSZE ZDOBYŁO WICEMISTRZOSTWO POLSKI

mrot-turystyczne-mistorzostwa-blogerow-pojechana-mazowszePierwsza edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną dobiegła końca. Zwycięzcą została Alicja Rapsiewicz (LosWiaheros), blogerka reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie. Na podium znalazły się także Aleksandra Świstow (Pojechana) i Kaja Wolnicka (Moi Mili). Pierwsza z nich była ambasadorką Mazowsza, a druga województwa zachodniopomorskiego. Mazowsze jak zawsze w czołówce!


Gratulacje! Cieszy nas fakt, że Ola Świstow z blogiem Pojechana.pl stanęła na podium wśród najlepszych, pokonując po drodze prawie 60 innych blogerów. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że to właśnie Mazowsze i jego atrakcje turystyczne okazały się dla internautów ciekawsze niż szlaki i obiekty w 14 innych województwach. A najbardziej cieszy nas to, że mogliśmy liczyć na pomoc w głosowaniach internautów z Mazowsza. Dziękujemy wszystkim, którzy lajkowali, głosowali, czytali, oglądali, komentowali i dzielili się postami w necie. Dzięki temu to nasz wspólny sukces! Dzięki, dzięki, dzięki! Mazowsze jak zawsze w czołówce!

Celem Turystycznych Mistrzostw Blogerów było stworzenie materiałów promocyjnych mających zainspirować indywidualnych turystów organizujących samodzielnie swój wypoczynek w Polsce oraz osoby korzystające z mediów społecznościowych i czerpiące inspiracje podróżnicze z Internetu. Mistrzostwa oparte były na rywalizacji pomiędzy blogerami i wspierającymi je regionalnymi organizacjami turystycznymi.

– Temat tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki to „Turystyka i transformacja cyfrowa”. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna włączają się w światowy nurt zwiększania wykorzystania Internetu do promocji turystyki. Efektem tego są m.in. Mistrzostwa Polski Blogerów, które za pomocą influencer marketingu mają zainspirować Polaków do zwiedzania naszego kraju – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Do rywalizacji stanęło prawie 60 blogerów z całej Polski. W pierwszym etapie jury konkursu wybrało najlepszą 16-kę, która stała się ambasadorami poszczególnych regionów. Następnie influencerzy wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi stworzyli scenariusze publikacji i rozpoczęli wyprawy po najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego kraju. Od tego etapu wszyscy blogerzy otrzymywali od POT wynagrodzenia na poziomie 3000 zł netto. O tym, którzy z nich awansują do 3 etapu rywalizacji zadecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi blogów oraz decyzja kapituły. Finałowa ósemka miała do zrealizowania dwa zadania - przygotowanie kolejnego wpisu z podróży po regionie oraz nagranie vloga, teledysku lub wideo-pocztówki. O zwycięstwie w całych mistrzostwach decydowały dwa kryteria – ocena jakości materiałów przez jury i wygenerowany przez blogerów zasięg.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego projektu. Formuła samych mistrzostw, oparta na grywalizacji, zapewniła wysoki poziom artykułów. Ponadto mieliśmy do czynienia z mobilizacją samych blogerów, ich odbiorców oraz społeczności lokalnych. Prace influencerów były nieszablonowe i cechowała je duża kreatywność. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego projektu. Dlatego zadecydowaliśmy o wpisaniu go do naszego kalendarza działań na stałe – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Zwycięzcy zostali ogłoszeni 28 września podczas gali rozdania nagród w Wieliczce. Blogerzy, którzy wygrali mistrzostwa otrzymali nagrody pieniężne – 10 tys. zł za pierwsze, 6 tys. zł za drugie, oraz 3 tys. zł za trzecie miejsce.

– Cieszę ze zwycięstwa w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. Bardzo mi zależało na tym, żeby pokazać mniej znane, ale równie atrakcyjne turystycznie, zakątki mojego województwa. Dziękuję moim wszystkim czytelnikom za wsparcie. Bez was nie osiągnęłabym tego sukcesu – powiedziała Alicja Rapsiewicz (LosWiaheros), ambasadorka województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureaci konkursu to:

I MIEJSCE:
Alicja Rapsiewicz, województwo kujawsko-pomorskie
LosWiaheros
www.loswiaheros.pl

II MIEJSCE:
Aleksandra Świstow, województwo mazowieckie
Pojechana
www.pojechana.pl


III MIEJSCE:
Kaja Wolnicka, województwo zachodniopomorskie
Moi Mili
moi-mili.pl

WYRÓŻNIENIE:
Dorota i Jacek Kowalscy, województwo warmińsko-mazurskie
Szalone Walizki
www.szalonewalizki.pl

Konkurs jest inicjatywą Polskiej Organizacji Turystycznej i pierwszą w Polsce akcją mającą na celu stworzenie unikalnych przewodników po miejscach pomijanych w tradycyjnych wydawnictwach turystycznych. Informatory, w których zobaczymy Polskę oczami blogerów, będą dostępne już wkrótce. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do przeczytania wszystkich konkursowych przewodników na stronie: www.mistrzostwablogerow.polska.travel.


mrot-turystyczne-mistorzostwa-blogerow-pojechana-mazowsze
Źródło i zdjęcie: POT