LOTNISKO W MODLINIE Z NOWYM KAPITAŁEM

mrot-lotnisko-modlin-fot-modlin-airportWalne Zgromadzenie Wspólników Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa–Modlin jednomyślnie podjęło uchwałę, która umożliwi zwiększenie kapitału spółki o 50 mln zł jednostronnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Decyzja oznacza odblokowanie rozwoju lotniska, niezbędne prace modernizacyjne, rozbudowę terminala pasażerskiego i wyremontowanie dróg kołowania. A co za tym idzie zwiększenie potencjału portu lotniczego, większy ruch pasażerski i zyski dla turystyki.


– Dzisiejsza decyzja oznacza, że Samorząd Województwa Mazowieckiego w większym stopniu bierze odpowiedzialność za dalsze losy lotniska w Modlinie. Jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, bo czujemy się odpowiedzialni za ten port lotniczy, za wydatkowane do tej pory środki publiczne. Uważamy, że niezależnie od tego, jaka sieć lotnisk powstanie w przyszłości na Mazowszu, port lotniczy Warszawa-Modlin będzie miał swoje ważne miejsce, zwłaszcza dla tanich linii lotniczych, dla czarterów. Jego rozwój jest bardzo pożądany – podkreślił marszałek Adam Struzik.

– Jednomyślnie przyjęta uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, wyrażająca zgodę na to, że województwo mazowieckie podniesie kapitał spółki o 50 mln zł, jest bardzo ważna. Dzięki temu spółka będzie mogła uruchomić niezbędne remonty i dokonać niezbędnej rozbudowy lotniska. Pozwoli to w ciągu 2–3 lat osiągnąć samowystarczalność finansową – podsumował Skarbnik Województwa Mazowieckiego, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Marek Miesztalski.

 

mrot-lotnisko-modlin-fot-modlin-airport
Zdjęcie: strona modlinairport.pl
Źródło: Mazovia.pl