PKS POLONUS POTENTATEM W TRANSPORCIE PASAŻERSKIM

mrot-pks-polonus-wyniki-2018W 2018 roku, w oparciu o bazy operacyjne znajdujące się w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Piasecznie na pokładach 151 autokarów PKS Polonus podróżowało 4,5 miliona pasażerów, co jest najwyższym wynikiem w historii firmy. Autokary komunikacji dalekobieżnej przejechały ponad 6,5 miliona kilometrów w ramach ponad 30 tysięcy zrealizowanych kursów łączących 220 miast w Polsce i za granicą a sprzedaż internetowa biletów Polonusa wzrosła w ostatnim roku o 30 proc.

 

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej  POLONUS w Warszawie S.A. jest członkiem MROT od 2018 roku.

Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus, powiedział: „W ubiegłym roku nie tylko utrzymaliśmy pozycję lidera polskiej branży przewozów autokarowych, ale także mimo trudnej sytuacji rynkowej odnotowaliśmy znaczące wzrosty. To dzięki ciężkiej pracy całego zespołu, w tym naszych wspaniałych kierowców udało się osiągnąć tak dobre wyniki, co świadczy o tym, że pasażerowie doceniają nasze starania. Pozycja narodowego przewoźnika zobowiązuje i zapewniam, że w tym roku będziemy pracować jeszcze ciężej, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.”

Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku był zapoczątkowany w czerwcu, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury projekt Polonus Partner. Firma postanowiła podjąć działania jednoczące polską branżę przewozów autokarowych, by wspólnie móc zmierzyć się z wyzwaniami zmieniającego się i niezwykle wymagającego rynku. Jednolicie oznaczone autokary przewoźników Polonus Partner przejechały po polskich drogach ponad 10 milionów kilometrów.


mrot-pks-polonus-wyniki-2018
Fot. archiwum PKS Polonus
Źródło: www.WaszaTurystyka.pl