JAK POLACY PODRÓŻUJĄ PO POLSCE

mrot-hotel-narvil-mazowszeJak wynika z raportu firmy Triverna, Polacy doceniają swój kraj, bo aż 98% ankietowanych uważa, że warto podróżować po Polsce. Wyniki badania odpowiadają również na pytania dlaczego warto podróżować właśnie tutaj, kiedy w trakcie roku wyjeżdżamy najczęściej, jak, gdzie i za ile podróżujemy po Polsce oraz jak zachowujemy się w hotelach. Ciekawe bardzo dla branży turystycznej.


mrot-1-Triverna jak podrozojemy czy warto

 

 

Krajowe wyjazdy z reguły nie są długie. Aż 66% badanych ogranicza się jedynie do weekendowych wypadów. Ulubioną porą na podróże po Polsce jest lato, a w szczególności miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. Blisko co ósma osoba planuje swoje wyjazdy również na maj lub wrzesień.

mrot-2-Triverna jak podrozojemy kiedy

 


Wśród najczęściej wybieranych opcji noclegowych podczas krajowych wyjazdów dominują przede wszystkim prywatne kwatery lub pokoje gościnne oraz hotele. Z tych pierwszych korzysta co trzecia osoba, z tych drugich - co piąta. Przy wyborze noclegu zwracamy uwagę przede wszystkim wyposażenie pokoju. Tę kwestię jako najważniejszą wskazało blisko 50% badanych. Dla co czwartej osoby kluczowe są również takie elementy, jak dostęp do internetu, miejsce parkingowe tuż przy obiekcie czy wliczone w koszty wyżywienie. „Co ciekawe, te udogodnienia są dla nas znacznie bardziej istotne niż lokalizacja miejsca noclegu, a nawet jego cena” - piszą autorzy raportu.

mrot-3-Triverna jak podrozojemy po-polsceWedług hotelarzy sposób podróżowania Polaków bardzo się zmienił w ostatnich latach. „Dziś to typowy wypoczynek, a nie wyrwanie się na szybką imprezę” - opowiada w raporcie jeden z nich. Mimo to wciąż mamy trochę do nadrobienia, jeśli chodzi o kulturę podróżowania i panujące w hotelach zwyczaje. „Goście opróżniają minibarek i nie płacą. Ciągle się dziwią, że muszą dawać dane karty do preautoryzacji” – żali się pracownik hotelu.

mrot-4-Triverna jak podrozojemy hotelarze

PODZIĘKOWANIA ZA UDOSTĘPNIENIE DLA: www.triverna.pl

CAŁOŚĆ RAPORTU DOSTĘPNA NA: https://triverna.pl/blog/jak-podrozujemy-po-polsce-raport/

 

Zdjęcie tytułowe: archiwum hotelu Narvil
Źródło i grafiki: www.triverna.pl