KAMPANIA PROMOCYJNA „ODPOCZYWAJ W POLSCE”

mrot-kampania-promocyjna-odpoczywaj-w-polsce-press-2499853-pixabayKampania wizerunkowa „Odpoczywaj w Polsce” rusza 6 czerwca i potrwa do 31 lipca. Każda z ROT-ów otrzymała szereg zadań, aby kampania POT mogła być zrealizowana jak najlepiej. Zespół MROT, ścigając się z czasem, intensywnie pracował m.in. nad: contentem do artykułu sponsorowanego, contentem regionalnym do nowego serwisu, nagraniem nowego spotu promocyjnego Mazowsza, a obecnie przygotowujemy się do realizacji programu o Mazowszu w telewizji śniadaniowej TVP2.  Wszystko, aby w jak najciekawszy sposób pokazać nasz piękny region, Mazowsze - Serce Polski!

 

Tydzień promujący Mazowsze rozpocznie się programem telewizji śniadaniowej TVP2 w sobotę 4 lipca br. Serdecznie zapraszamy!

 

Kampania „Odpoczywaj w Polsce” ma na celu zachęcenie osób do podróżowania po Polsce w celach turystycznych, inspirując się najlepszymi miejscami na turystycznej mapie Polski. Pomysł przygotowany przez POT jest realizowany we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi i przy ich ogromnym zaangażowaniu.  ROT-y są odpowiedzialne za wsparcie merytoryczne i organizacyjne, czyli przygotowanie całego contentu. Termin był iście olimpijski.

 

TELEWIZJA ŚNIADANIOWA

Materiał filmowy będzie realizowany w trzech miejscach w danym województwie, zatem niezbędna jest współpraca merytoryczna z POT przy realizacji tych materiałów oraz rekomendacja trzech miejsc, które są charakterystyczne dla każdego regionu (min. dwa spośród Certyfikowanych Produktów Turystycznych, Polskich Marek Turystycznych, bądź laureatów konkursów Eden i Na wsi najlepiej).

 

ARTYKUŁY SPONSOROWANE

Wsparciem kampanii będzie cykl artykułów sponsorowanych w ogólnopolskich portalach horyzontalnych, opisujących polskie regiony, aby zachęcić turystów do przyjazdu. W związku z tym opracowaliśmy specjalnie przygotowany do tego celu, przekrojowy materiał contentowy,  na bazie którego agencja przygotuje artykuł promujący region i jego szczególne atrakcje turystyczne.

 

STRONA INTERNETOWA

To nowa strona tworzona przez POT - www.odpoczywajwpolsce.pl. Koncepcja strony opiera się na prezentacji najlepszych miejsc na turystycznej mapie Polski – Certyfikowanych Produktów Turystycznych, Polskich Marek Turystycznych, laureatów konkursów Eden oraz Na wsi najlepiej. Dodatkowym celem jest zachęcenie turystów do odkrywania innych też miejsc w regionach, przedstawienie wielu turystycznych inspiracji, w związku z tym przy każdym podmiocie zainteresowany turysta nie tylko znajdzie przeniesienie na poszczególne strony internetowe, ale również atrakcje „w okolicy” oraz „w regionie”. Wstępny dobór listy lokalnych atrakcji wraz ze wszystkimi szczegółami powierzono ROT-om.

 

ZDJĘCIA I FILMY Z REGIONU

Do kampanii w narzędziach Google Ads jak również w social mediach POT poszczególne ROT-y przygotowały zestawy zdjęć z regionów w wysokiej jakości oraz 1 film promujący region. Wszystkie materiały musiały więc posiadać prawa do wykorzystania w dowolnych mediach i  na wszelkich obszarach eksploatacji wraz z prawami zależnymi.

 

KAMPANIA PROMOCYJNA "ODPOCZYWAJ W POLSCE"

 

Cel kampanii: Zachęcenie turystów krajowych do bezpiecznego organizowania wyjazdów w celach turystycznych.

Grupa docelowa: Rodziny z dziećmi, Seniorzy, Single, Pary, Osoby podróżujące.

Inspiracja turystów: Promocja atrakcji turystycznych m.in produkty turystyczne - Certyfikaty POT, destynacje Eden, promocja turystyki wiejskiej oraz Polskie Marki Turystyczne.

 

Plan kampanii obejmuje następujące działania

       TELEWIZJA ŚNIADANIOWA - 16 wejść, 16 regionów

       SPOTY TV - Spot 15 s - promocja spotu w TV - emisje w różnych kanałach TV

       MOBILE - Promocja akcji w postaci banerowej - w aplikacjach mobilnych

       GOOGLE ADS - Promocja akcji w Internecie w postaci użycia narzędzi GA

       SOCIAL MEDIA - Promocja na fanpage POT

       ARTYKUŁY SPONSORWANE + KAMPANIA BANEROWA - Promocja akcji na największych ogólnopolskich horyzontalnych portalach internetowych

 

Terminy emisji programów w Telewizji Śniadaniowej w TVP2:  

6 czerwca / sobota           Podkarpackie

7 czerwca / niedziela         Małopolskie

13 czerwca / sobota         Podlaskie

14 czerwca / niedziela       Warmińsko-Mazurskie

20 czerwca / sobota         Opolskie

21 czerwca / niedziela       Śląskie

27 czerwca / sobota         Lubuskie

28 czerwca / niedziela       Dolnośląskie

4 lipca / sobota             Mazowieckie

5 lipca / niedziela               Łódzkie

11 lipca / sobota               Wielkopolskie

12 lipca / niedziela             Kujawsko-Pomorskie

18 lipca / sobota               Zachodniopomorskie

19 lipca / niedziela             Pomorskie

25 lipca / sobota               Lubelskie

26 lipca / niedziela             Świętokrzyskie

 

Zapraszamy do poznawania najciekawszych kierunków i atrakcji turystycznych Mazowsza i całej Polski - Odpoczywaj w Polsce!

 

 

mrot-kampania-promocyjna-odpoczywaj-w-polsce-press-2499853-pixabay 

Zdjęcie: Pixabay

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna / MROT