Mazowsze - portal turystyczny
Dostosuj
Zaloguj się Kontakt
ru

mazowsze.mrot.pl

Błąd
  • XML Parsing Error at 2:11. Error 4: not well-formed (invalid token)
Jesteś tutaj: Strona główna » Perły
czwartek, 18 grudnia 2014
Perły - Zabytki Mazowsze

Perły

Przedstawiamy najbardziej znane i cieszące się ogromną popularnością Perły Ziemi Mazowieckiej. Są to między innymi obiekty historyczne oraz punkty związane z wybitnymi postaciami, które pochodzą z Mazowsza. Znajdą tutaj Państwo zarówno opisy urzekających ciekawostek przyrodniczych jak i miejsc związanych z kulturą i tradycją regionu Mazowieckiego.

Mazowsze Chopina

Mazowsze Chopina

Mazowsze Chopina to propozycja spędzenia wolnego czasu wśród atrakcji turystycznych związanych z Fryderykiem Chopinem. Oprócz zwiedzania miejsc związanych z życiem i twórczością słynnego kompozytora proponowane są również różne formy aktywnego wypoczynku.

Pokaż artykuły...
Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą

Klęska Niemiec i Austro-Węgier w listopadzie 1918 r. spowodowała stopniowy odpływ wojsk obu monarchii z Ukrainy, Białorusi i państw nadbałtyckich. Ich miejsce zaczęły zajmować zbrojne oddziały odradzających się żywiołowo państwowości, co doprowadziło do krwawych walk między innymi.

Pokaż artykuły...
Szlak Książąt Mazowieckich

Szlak Książąt Mazowieckich

Szlak Książąt Mazowieckich obejmie obszar: od Bugu i Narwi na wschodzie po Bzurę i Rawkę na zachodzie, od Płocka na północy po okolice Radomia na południu.

Pokaż artykuły...
Perełki

Perełki

Na Mazowszu odnajdziecie Państwo niezliczone szlaki historyczne oraz przyrodnicze. Poznacie historię, kulturę i tradycję tego regionu. Czekają tutaj również dziesiątki muzeów, które oferują różnorodne ekspozycje, będące w stanie zainteresować każdego. Na terenie Województwa Mazowieckiego istnieje wiele miejsc, w których będziecie mogli Państwo odpocząć i zregenerować siły.

Pokaż artykuły...
Centrum Nauki Kopernik powstało by ukazywać związki nauki z kulturą i codziennością. Jest jedną z najnowocześniejszych tego typu instytucji w Europie. Poprzez samodzielne przeprowadzanie eksperymentów na interaktywnych eksponatach zwiedzający mogą poznawać świat nauki.   Wystawa stała, znajdująca się w module pierwszym, oddanym do użytku w listopadzie 2010 roku, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk w galeriach stałych:      …
Kampinoski Park Narodowy stwarza doskonałe warunki do odwiedzenia, jako jedno z najcenniejszych siedlisk przyrody w Polsce. Bogactwo występującej w nim fauny i flory czyni go unikatowym również w skali europejskiej, a warto również zaznaczyć, iż Parkowi przyznany został status Światowego Rezerwatu Biosfery, a część jego obszaru została objęta programem Natura 2000.         Zagroda dzikich zwierząt Projekt zakłada wydzielenie…
Reklama

Szukaj w Informatorze

Szukaj:Powiat
Wybierz kategorię
Punkty Informacji Turystycznej
logo_zakochaj_sie_w_warszawie

Notice: Trying to get property of non-object in /modules/mod_gk_weather/helper.php on line 219

Notice: Trying to get property of non-object in /modules/mod_gk_weather/helper.php on line 219

Notice: Trying to get property of non-object in /modules/mod_gk_weather/helper.php on line 220

Notice: Trying to get property of non-object in /modules/mod_gk_weather/helper.php on line 220
An error occured during parsing XML data. Please try again.
Reklama

Program Regionalny NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI Województwo Mazowieckie UE Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dla rozwoju Mazowsza.
Strona bierze udział w projekcie „Kreowanie wizerunku turystycznej marki Mazowsze” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

?