O PROJEKCIE

DZIEDZICTWO MAZOWSZA

Dziedzictwo Mazowsza to prestiżowa, nagradzana na wielu targach turystycznych marka Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W ramach projektu „Szlaki turystyczne dziedzictwa kulturalnego Mazowsza” powstały w 2015 r. trzy atrakcyjne dla turystów i ważne dla tożsamości regionu trasy składające się na Dziedzictwo Mazowsza: Szlak Książąt Mazowieckich, Szlak Chopinowski oraz Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 r. W 2017 r. MROT prowadziła działania związane z aktualizacją materiałów informacyjnych, promocją tras oraz utrzymaniem i konserwacją infrastruktury na szlakach.

 

SZLAK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

Szlak Książąt Mazowieckich to pięć tras wiodących śladami Konrada Mazowieckiego, księcia Janusza, Siemowitów oraz księżnej Anny i ostatnich książąt mazowieckich, a także warszawski odcinek szlaku. Łącznie jest to ponad 600 km dobrze oznakowanych dróg przecinających siecią całe Mazowsze, opisanych w przewodniku i materiałach elektronicznych opracowanych i opublikowanych przez MROT.

 

SZLAK CHOPINOWSKI

Fryderyk Chopin spędził na Mazowszu pierwszych dwadzieścia lat, czyli połowę swojego życia. Warszawa oraz Żelazowa Wola, Brochów i Sanniki to najważniejsze, ale nie jedyne punkty szlaku liczącego ponad 200 km oznakowanych dróg wiodących przez miejsca opisane szczegółowo w przewodniku, serwisie i aplikacji.

 

SZLAK BITWY WARSZAWSKIEJ 1920

Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 wiodący przez pola bitew w Ossowie i Radzyminie, fortyfikacje twierdzy Modlin i miejsca pamięci w Warszawie to prawie 250 km dróg, którymi można sprawnie poruszać się dzięki czytelnemu oznakowaniu, a poznawanie miejsc pamięci jest łatwiejsze z pomocą materiałów informacyjnych zawartych w przewodniku, serwisie i aplikacji.

 

AKTUALIZACJA I DODRUK PRZEWODNIKÓW

Podróż po szlakach Dziedzictwa Mazowsza jest dla turystów atrakcyjna i wygodna dzięki przewodnikom przygotowanym i wydanym przez MROT. Publikacje są dystrybuowane są podczas najważniejszych targów turystycznych w Polsce oraz w punktach mazowieckiego systemu informacji turystycznej, a także na stronie internetowej dziedzictwomazowsza.pl, skąd można je pobrać bezpłatnie w formacie pdf w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

 

W 2017 r. wszystkie przewodniki zostały przez MROT zaktualizowane. Dodruk 15 tys. egzemplarzy udało się zrealizować dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, który współfinansował to przedsięwzięcie.

 

AKTUALIZACJA MATERIAŁÓW ELEKTRONICZNYCH

Szlaki Dziedzictwa Mazowsza są dostępne dla turystów wykorzystujących w podróży najnowsze technologie dzięki serwisowi internetowemu dziedzictwomazowsza.pl oraz aplikacji mobilnej „Dziedzictwo Mazowsza”, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu internetowego Google Play (play.google.com). Materiały dostępne w serwisie i formie aplikacji zostały w 2017 r. zaktualizowane.

 

TABLICE INFORMACYJNE I OZNAKOWANIE

Szlaki Dziedzictwa Mazowsza zostały przez MROT oznakowane znakami drogowymi E-22, a w ważnych pod względem historycznym miejscach umieszczono tablice informacyjne. W 2017 r. przeprowadzono audyt oznakowania szlaków turystycznych, na podstawie którego uzupełniono brakujące znaki oraz przeprowadzono konserwację tablic informacyjnych przy obiektach.

 

PROMOWANIE SZLAKÓW DZIEDZICTWA MAZOWSZA

Szlaki: Książąt Mazowieckich, Chopinowski oraz Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 były promowane przez MROT na wszystkich imprezach turystycznych, w których organizacja uczestniczyła (przede wszystkim w targach na terenie całej Polski), w punktach Mazowieckiego Systemu Informacji Turystycznej, magazynie „Moda na Mazowsze”, a także w serwisach Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej: mrot.pl, mazowsze.travel i w serwisach społecznościowych.

 

Smaczek

966 km – suma tras drogowych wszystkich szlaków Dziedzictwa Mazowsza

SZLAKI DZIEDZICTWA MAZOWSZA ZAINAUGUROWANE!

Zespół, który pracował nad projektemTrzy szlaki turystyczne wiodące śladami Dziedzictwa Mazowsza zostały uroczyście zainaugurowane 27 listopada podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Podczas konferencji "Dziedzictwo Mazowsza – nowe szlaki, unikatowe atrakcje" odbyły się również premiery przewodników turystycznych, aplikacji mobilnej i serwisu internetowego związanych ze szlakami.

Czytaj więcej: SZLAKI DZIEDZICTWA MAZOWSZA ZAINAUGUROWANE!

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający - Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna informuje o wyborze oferty w postepowaniu Nr. ZP.PN.01.2015, na Wykonanie oraz dostawa 100 tablic informacyjnych wraz z kompletnym wyposażeniem  umożliwiającym ich montaż.

 

Czytaj więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Ogłoszenia o naborze ofert

Wykonanie oraz dostawa 100 tablic informacyjnych wraz z kompletnym wyposażeniem  umożliwiającym ich montaż.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oraz dostawa 100 tablic informacyjnych wraz z kompletnym wyposażeniem umożliwiającym ich montaż na trzech szlakach turystycznych na terenie województwa mazowieckiego - Szlaku Chopinowskim, Szlaku Książąt Mazowieckich i Szlaku Bitwy Warszawskiej

Czytaj więcej: Ogłoszenia o naborze ofert

SZLAKI TURYSTYCZNE DZIEDZICTWA KULTURALNEGO MAZOWSZA NA VIII SEJMIKU TURYSTYCZNYM MAZOWSZA

Dnia 25 września 2014 roku już po raz ósmy odbył się na Mazowszu Sejmik Turystyczny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Strategia Rozwoju Turystyki w województwie mazowieckim na lata 2014–2020. Omawiany był również realizowany przez MROT projekt "Szlaki turystyczne dziedzictwa kulturalnego Mazowsza".

Czytaj więcej: SZLAKI TURYSTYCZNE DZIEDZICTWA KULTURALNEGO MAZOWSZA NA VIII SEJMIKU TURYSTYCZNYM MAZOWSZA

Rusza realizacja projektu „Szlaki turystyczne dziedzictwa kulturalnego Mazowsza"

Szlaki turystyczne dziedzictwa kulturalnego Mazowsza" - zintegrowany produkt turystyczny rozwijany na większości obszaru Województwa Mazowieckiego zorganizowany na kanwie trzech produktów turystycznych: „Życie i twórczość Fryderyka Chopina", „Bitwa Warszawska 1920 - Cud nad Wisłą", „Zamki Książąt Mazowieckich", zorganizowanych w oparciu o zasoby dziedzictwa kulturowego i kultury współczesnej, zasoby społeczne, gospodarcze i infrastrukturalne: istniejące, projektowane lub znajdujące się w fazie modernizacji.

Czytaj więcej: Rusza realizacja projektu „Szlaki turystyczne dziedzictwa kulturalnego Mazowsza"

VII SEJMIK TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

MROT-PA302439Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za udział w VII Sejmiku Turystycznym Województwa Mazowieckiego w dniu 30 października w Siedlcach. Sejmik był wspaniałą okazją do corocznej wymiany informacji i doświadczeń.

Czytaj więcej: VII SEJMIK TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO