Ekologiczne warszawskie Święto Wisły łączy brzegi

log sw copyW najbliższą niedzielę, 12 maja, Warszawa obchodzić będzie Święto Wisły. Od godz. 11.00 do 22.00, na odcinku rzeki między mostami Łazienkowskim i Gdańskim po obu stronach rzeki organizatorzy zapewnią wiele atrakcji zarówno na lądzie jak i na wodzie. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest ekologia i recycling.

Uczestników zapraszamy do udziału w wyjątkowej wycieczce plenerowej, która rozpocznie się na Płycie Desantu i obejmie takie punkty jak klub BarKa, plaża Poniatówka, plaża na Saskiej Kępie oraz Multimedialny Park Fontann. Na wyspie pod Mostem Poniatowskiego specjalnie na potrzeby wydarzenia stworzony zostanie  interaktywny Eco-bar.

Po warszawskiej  Wiśle będzie można poruszać się tradycyjnymi łodziami, promami, oraz statkiem wycieczkowym Wars. Na lądzie zaś nasza publiczność przesiądzie się na rowery.  We wszystkich miejscach zaproponujemy szereg atrakcji min. koncerty, warsztaty kulinarne, warsztaty recyclingowe, kiermasze eco-dizajnu oraz animacje dla dzieci.  Gościom Święta Wisły zostaną zapewnie bezpłatne rejsy oraz poczęstunek w wybranych punktach.

Wydarzenie realizowane jest wg założeń projektu "Warszawski Węzeł Wodno - Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) ", który ma na celu udostępnienie mieszkańcom atrakcyjnej przestrzeni publicznej nad Wisłą.

Naszymi partnerami są Cud nad Wisłą, BarKa oraz Temat Rzeka.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Szerokie Wody, zajmująca się promowaniem aktywności związanych z Wisłą  w Warszawie.

Program imprezy:

http://www.swietowisly.com.pl/program.html

 

Kontakt:

Marek Bujakowski

502200965